Link kısaltarak para kazanma

İnternette link kısaltarak para kazanma ile ilgileniyorsanız size kendi facebook veya twitter hesabınız yeter. Fakat, daha çok kazanmak için aktif kullanıcıları olan internet sitesi, blog ya da herhangi sosyal medya sayfanız olması daha iyi olur.

Paylaştığınız linke giren kişi ne kadar çok olursa o kadar fazla para kazanırsınız. Milyoner olmazsınız, ama aylık belli bir ek gelir kazanırsınız.

Size bazı link kısaltma servislerini takdim ediyoruz:

Bc.vc; a modern URL shortener

Eğer dünya çapında link kısaltaracaksınız sizin için bulunmaz fırsat. ABD tıklamaları için 5 dolar gibi bir fiyat verirken Türkiye’deki kulllanıcılar için bin gösterim başına ücret 2 dolar, yani yaklaşık 11 TL.

Araçlar bölümünden erişebileceğiniz toplu link kısaltma servisi ile kolayca birçok linki aynı anda kısaltabilirsiniz. Google Analytics üyeliğiniz varsa, araçlar bölümünden ID numaranızı girin ve hangi linkin ne kadar tıklandığının istatistiğini Google Analytics üzerinden izleyin.

Aynı şekilde eğer sitenizdeki tüm link çıkışlarını para kazanılır hale getirmek istiyorsanız “Tam Sayfa Script” bölümünden aldığınız kodu sitenize eklemelisiniz. Bu i.lemi diğer servislerde de yapa bilirsiniz.

Adf.ly: Shorten and Earn Money!

Link kısaltarak para kazanmak istiyorsanız seçeceğiniz en iyi alternatiflerden birisi de adf.ly. Çünkü, bu servis çoğul kullanıcılar (bir linke birden fazla tıklama) için düşükte olsa ücret ödüyor.

ABD için bin gösterim başı ödeme 16.72 dolar iken Türkiye için sadece 1 dolar. Bu hizmeti sadece yabancı dildeki site sahiplerine önerebilirim.

Shorte.st: Share your links over the internet and get paid

Avrupa merkezli internet sitesi olan shorte.st ile link kısaltarak para kazanmak istiyorsanız, buna da üye ola bilirsiniz. ABD tıklamaları için 14,04 dolar ödeme yapan bu site, Türkiye ziyaretleri için sadece 1,55 dolar ücret veriyor.

Tavsiye

Türkçe bir siteniz, ve ya sosyal medya sayfanız varsa ve ziyaretçilerinizin çoğunluğu Türkiye’den geliyorsa en mantıklı link kısaltma servisi bc.vc olacaktır. Ama yine de hepsini deneyerek seçim ede bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir