Pasif Gelir Kazanma İçin Yeni Fikirler (+Bonus)

Pasif Gelir Kazanma İçin Yeni Fikirler

Siz de pasif gelir kazanma için yeni fikirler arıyorsanız, bu bilgiler size çok lazım ola bilir.

Pasif gelir, en az çaba ile elde edilen gelirdir. İnsanlar artık geçim sıkıntısı yaşadığı için yoğun olarak yeni işler arıyorlar. Ancak insanlar ne kadar çaba harcamadan para kazanırsa o işi daha uzun süre yapıyor. Her iş ne kadar kolay olsa da bir parça çaba gerektirir. Bu yüzden sizler en az çaba ile en yüksek parayı kazanacağınız işlere yönelirsiniz. Gelişen ticaret ve teknoloji ağıyla birlikte pasif gelir kazanma işi daha kolay bir hal aldı. Sizler de bu yazımızda pasif gelir kazanabileceğiniz yeni fikirler edinebilirsiniz.

Niş (Niche) Blog Sayfası

Niş (Niche) Blog Sayfası
Niş (Niche) Blog Sayfası

Niş blog belirli bir konuda ya da uzmanlık alanında üretim yapılacak bir blog sayfasına ship olmaktır. Sizler de belirlediğiniz bir konuda blog açabilir ve burada her gün içeriklerinize ziyaretçileri çekebilirsiniz. Böylece pazarlama yapabileceğiniz bir iş alanı oluşturabilirsiniz. Blog her ne kadar koaly gibi görünse de sabır isteyen bir iştir. Bu işe önemli bir vakit ayırmanız ve kaliteli içerikler üretecek bilgi ile donanıma sahip olmanız gerekir. Bu iş geliştirdiğinizde kolayca para kazanabileceğiniz bir iş koludur.

E-kitap Yazarlığı

E-kitap Yazarlığı
E-kitap Yazarlığı

Pasif gelir için diğer bir iş kolu da e-kitap yazarlığıdır. Belirli bir konuda uzman olmanız durumunda bu konuda bir e-kitap yazabilirsiniz. Ancak tek bir kitap size yüksek miktarda para kazandırmaz. Birkaç tane kitap yazarsanız para kazanabilirsiniz. Ancak yine de yazdığınız e-kitap kaliteliyse kısa sürede yüksek tutarlar kazanabilirsiniz. Kitabınızın içeriği ne kadar değerli olursa o derece para kazanabilirsiniz. Kitabı yazma aşamasına geçmeden önce hedef kitlenizi belirleyin ve sizi tatmin edecek sayıda bir kitle olmasına dikkat edin. Kitleniz çok büyük olursa kitabınız kalabalığın arasında eriyip gider.

Sesli Kitap Üretimi

Sesli Kitap Üretimi
Sesli Kitap Üretimi

Sesli kitaplar günümüzde oldukça popüler olan uygulamalar arasındadır. Yayın akışı teknolojileri taşınabilir olmasıyla birlikte sesli kitaplara olan ilgi büyüktür. Dünyanın her yerinde sesli kitap dinleyebilirsiniz. İnsanlar e-kitaplardan sonra sesli kitaplara gittikçe yönelmeye başladı. Sesli kitap yaratma işi ciddi bir iştir. Bu yüzden dijital bir kitabı olarak sesli kitaba çevirmek daha doğru olur. Direkt sesli kitap işine girmektense bir kitabı seslendirmek daha iyi sonuçlar verir. Sizler de bir kitabın tüm açıklamalarını oluşturarak bir kitabı sesli kitaba dönüştürebilirsiniz.

Fotoğraf Çekmek

Fotoğraf Çekmek
Fotoğraf Çekmek

İnternet üzerinden pasif gelir elde etmenin en popüler yollarından biri de fotoğraf satmaktır. Bu yüzden sizler de çektiğiniz fotoğrafları internet üzerinden satabilirsiniz. Stok fotoğrafçılığı her gün gelişiyor ve bu alanda daha da yükseliyorsunuz. Fotoğraf satmak için sizler de dikkat çeken ve satın almaya değecek fotoğraflarınızı satın alabilirsiniz.

Sessiz Ortak Olma

Sessiz ORtak Olma
Sessiz Ortak Olma

Bir şirkete ortak olduğunuzda çalışmanız kaçınılmaz olur. Ama düzenli olarak bir işletime sahip olmanıza rağmen yüksek bir sermaye ihtiyacı ile daha yüksek tutarlar kazanabileceğiniz şirkete sessiz ortak olarak pasif gelir kazanmaya başlayabilirsiniz. Yani şirkete sermaye sağlayan bir ortak olabilirsiniz. Sessiz ortak olacağınız bir şirket kurmak kolay bir iş değildir. Bu yüzden de araştırma yapabilir ya da yatırım kuruluşlarından destek alabilirsiniz.

YouTube Üzerinden “Nasıl Yapılır” Videoları Yayınlama

YouTube Üzerinden “Nasıl Yapılır” Videoları Yayınlama
YouTube Üzerinden “Nasıl Yapılır” Videoları Yayınlama

Önemli bir platform olan Youtube üzerinden “Nasıl yapılır” videosu yayınlayabilir ve bir zamanla izlenmeye bağlı olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Videolarınız ne kadar çok tıklanırsa o kadar çok para kazanabilirsiniz. Youtube üzerinde videonuz iyi bir sıralamaya geldiğinde pasif gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca buradaki nasıl yapılır videolarınızda bazı satacağınız ürünlerin reklamını da yapabilirsiniz.

+BONUS

Globus inter ile para kazan
Globus inter ile para kazan

Globus inter ile para kazanma. Belki de bu siteyi Türkiye’de bilenler var, ancak çok azı. Bu site gerçek para kazanıyor. Herkese de ödeme yapılır. Gerçek bir pasif gelir kaynağıdır. Öncelikle Globusun sitesini ziyaret edin ve kayıt olun. Ardından uygulamayı Android veya IOS telefonunuzda bulun ve cihazınıza indirin. Para kazanmaya başlayacaksınız. Çok basit. Eğer sıkıntı oluşursa, yorum yazıp sorabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir